BioClassica –moc natury i nowoczesna technologia

BioClassica –moc natury i nowoczesna technologia

Zależy Ci na skutecznej pielęgnacji, a jednocześnie chcesz, by produkty, których używasz, posiadały jak najwięcej składników roślinnych? Nowa generacja linii BioClassica łączy te 2 aspekty! To efekt naszych prac nad stworzeniem kosmetyków naturalnych i wysoce efektywnych. Głównym zadaniem tej serii jest profilaktyka przeciwstarzeniowa oraz nawilżanie. Znalazły się w niej grupy preparatów przeznaczonych dla skóry odwodnionej, bardzo suchej oraz tłustej i trądzikowej. Wierzymy, że wśród szerokiej gamy tych produktów każda klientka odnajdzie swoją indywidualną drogę pielęgnacji. Niewątpliwym atutem serii jest także doskonała wydajność kosmetyków przy zachowaniu przystępnej ceny.

Zadbaliśmy o źródła wykorzystanych przez nas surowców roślinnych. Wszystkie pochodzą z kontrolowanych upraw ekologicznych i są zgodne z zasadami fair trade. Zostały stworzone według konceptu GreenTec, co oznacza, że są pozbawione składników odzwierzęcych, olejów mineralnych i silikonowych, PEG-ów, parabenów i oleju palmowego. Za to wypełniliśmy je promedycznymi substancjami czynnymi dającymi widoczne rezultaty oraz proekologicznymi składnikami aktywnymi.


                                                                                 
 


Bogactwo substancji aktywnych

 W BioClassice skuteczne komponenty odzwierzęce zastąpiliśmy ich wegańskimi substytutami,np.  pozyskane biotechnologicznie proteiny jedwabiu. Dzięki nim nie rezygnujemy z właściwości powłokotwórczych,  jakie posiada ten cenny składnik oraz uczucia niezwykłej miękkości skóry.

W produktach zastosowaliśmy także innowacyjną biomimetyczną bazę DLS. Jej podobna do skórnej struktura jest doskonale tolerowana przez układ odpornościowy. Obecne w bazie lipidy odnawiają barierę lipidową i wzmacniają jej funkcję ochronną.

Innym dobroczynnym komponentem jest kompleks baobabu i białego hibiskusa. Te dwie wartościowe rośliny są wykorzystywane w walce ze zmarszczkami mimicznymi. Miąższ owocu baobabu z kolei jest niezwykle bogaty w antyoksydanty.

Dużą rolę w produktach odgrywają szlachetne oleje, takie jak Inca omega, z baobabu, jojoba,ze słodkich migdałów czy z nasion ogórecznika. Regenerują i odżywiają skórę,dodając jej elastyczności.

Ekstrakt ze złotych alg obecny w preparatach ma za zadanie łagodzić i chronić DNA przed promieniami UV oraz przeciwdziałać czynnikom zapalnym.

Kosmetyki docery tłustej i problematycznej wzbogaciliśmy w Acnacidol i Sebomine® -składniki te regulują pracę gruczołów łojowych, odkażają i zapobiegająpowstawaniu stanów zapalnych.

 

                                                                             

                                                                                               
                                                                                                                


MASAŻ kamieniami awenturynowymi

Na bazie produktów z serii powstała wyjątkowa kuracja polecana dla skór suchych i odwodnionych: Aventurin Relax. W tym silnie nawilżającym zabiegu głównym elementem jest masaż uwalniający stres wykonywany przy pomocy pałeczek awenturynowych. Wykorzystanie awenturynu w tej kuracji jest nie bez znaczenia – kamień ten działa relaksująco i odprężająco. Obecne w preparatach składniki aktywne: kwas hialuronowy, jedwab i kolagen głęboko nawilżają, zmniejszają utratę wilgoci i uspokajają.